זוגיות זוגיות
  0 צפיות, 0 עצות ו-0 דירוגי עצות. 273551

הפרשי התפקידים התפקידים שלי ושלה גורמים לנו להרבה ריבים וכעס שלי

אנונימי בן 23 | כתב את השאלה ב-20/11/19 בשעה 10:25

אני וחברה שלי (ליאת) שנה ביחד, נהנים מאוד וטוב וכיף לנו ביחד.
שנינו ביחד בארגון שבו אנו מתנדבים בשנתינו השלישית והוא חלק מאוד גדול ומשמעותי בחיים שלנו.
במהלך החצי השנה האחרונה שמעתי הרבה מאוד תלונות ובעיות שעולות ממנה בנוגע לארגון, ואני התחלתי גם אני להביע ולהרגיש אותם בערך מחודש יולי.
אני היא וחברה טובה שלנו מהארגון היינו עושים משמרות ביחד פעם בשבוע באופן קבוע והחל מחודש יולי- אוגוסט התלונות התחילו להיות חלק מהשיחה שלנו באופן קבוע ולעיתים גם חלק מרכזי.
בתוכי למרות כל התלונות והכעסים שהיו לי על הארגון (והיו לי לא מעט) ידעתי שאני רוצה להישאר בארגון ולא לעזוב אותו, כי אני נהנה שם. עצם ההתלוננות של שתי החברות שלי עזר לי עם עצמי בכך שידעתי שאני לא לבד בסיטואציה הזו, ויש עוד אנשים איתי "באותה הסירה".
בחודש אוקטובר כל שנה מחלקים מחדש את סידורי המשמרות השנתי ואת בעלי התפקידים בארגון.
סדר התפקידים בארגון הוא:
- מנהל (לא מתחלף התפקיד)
- 2 סגני מנהל (לא מתחלפים בתפקיד)
- אחראי משמרת יומי (מתחלפים בתפקידבכל שנה- יש 7 כאלו).
- פעיל( מתחלפים בתפקיד בכל שנה- יש 3-5 כאלה בכל משמרת, כשאחד מהם אחמ"ש)
- מתנדב רגיל(לא בעל תפקיד)
כבר מאז שחילקו את התפקידים בשנה שעברה מאוד רציתי להיות פעיל או אחראי משמרת אבל לא נתנו לי את האפשרות, המשכתי הלאה, ידעתי שאם אוכיח את עצמי השנה יתנו לי תפקיד שיספק את היכולות שלי בשנה הבאה ויעריכו אותי.
קצת לפניי חלוקת התפקידים נפרדתי מחברתי השניה למשמרות בשנה שעברה שעזבה את הארגון בגלל התלונות שלה, הדבר הוריד בחצי את כמות האנשים שיש להם אוזן קשבת אליי בנושאי הארגון וההתנדבות שלי בו, דבר שמאוד הקשה עליי.
במהלך חודש אוקטובר כשחילקו את התפקידים, גיליתי שכל החברים שלי בארגון קיבלו את תפקידי הפעילים וליאת הפכה ממתנדבת רגילה לאחראית משמרת.
לקחתי את העובדה שאני לא נבחרתי בצורה מאוד קשה. היה לי מאוד קשה לקבל את העובדה שכל החברים שלי, גם אלה שחשבתי שלא מתאימים לתפקיד בכלל, נבחרו ואני בכלל לא קיבלתי כלום, כשליאת שעד אותו יום התלוננה על אותו הארגון וההתנדבות כל הזמן, קיבלה את תפקיד האחראית משמרת וגם פעילה.
מאותו הרגע הכל השתנה. לא רציתי להגיד לאנשים שלא קיבלתי את התפקיד, גם כששאלו אותי ובכל פעם שהנושא עלה, עד היום, אני לא מסוגל לשמוע אותו ומשתתק ונסגר או הולך ולא חוזר לשיחה.
בהתחלה כשהציעו לליאת את התפקיד ובמשך חודש שלם כל מה ששמעתי ממנה הוא אך ורק תלונות עליו! לא שמעתי שום דבר שמביע שמחה או עניין בזה, פשוט כעס וכל מה שאמרה הוא שהיא "רוצה לפרוש מהתפקיד" אבל המשיכה להגיע לכל ההשתלמויות. אני שפיתחתי סלידה כל כך עמוקה מהנושא בכל פעם מחדש קברתי אותה והשתדלתי כמה שיותר להתאפק ולשכנע אותה שלא, ידעתי שהיא באמת רוצה את התפקיד אבל ממש הפריע לי דרך ההתנהגות שלה.
במהלך החודש הזה שלחתי הודעה ארוכה לאחראי המתנדבים שכוללת את הסיבות שאני חושב שמגיע לי להיות פעיל ואחרי שבוע קיבלתי ממנו מייל שבו כתוב כי הוא יודע שאני מוכשר והוא מעריך אותי אבל את התפקיד אני לא אקבל.
ההודעה הזו שברה אותי. לא ידעתי מה לעשות ונהיה לי רע וסלידה מאוד עמוקה מהנושא הזה עד כדי כל דיבור הכי קטן עליו שהפך לכעס קיצוני.
לא אמרתי לליאת כלום בגלל שלא רציתי שתדע שאני במצב הזה ושירד לה הרצון או שתרגיש רחמים כלפיי, העדפתי לשמור לעצמי את העובדה שאני כועס על זה שלא קיבלתי את התפקיד ולמעשה היא לא ידעה באמת מה אני חושב על זה.
הדבר גרר להרבה מאוד ריבים בינינו, הכעס גרם לי לחוסר סבלנות ועצבנות, המחשבה על זה לא יצאה לי מהראש ושיגעה אותי עד כדי שלא נתנה לי אפילו דקת מנוחה.
באחד הריבים האחרונים, אמרתי לה את זה כי פשוט כבר לא יכולתי לשמור את זה בבטן יותר אחריי חודש, דבר שגרם לה להסתיר כל דבר שקשור לארגון(=רחמים) עד כדי שהיא מספרת מה היא עושה בכל יום בשבוע שמתקרב, חוץ מאותם הימים שהיא פשוט אומרת שהיא עסוקה.
הדבר הזה גורם לי ליותר כעס וחוסר רוגע כשאני מבין שהיא מסתירה ממני את זה אבל לא מבין מה כבר יותר טוב. אני נמצא במצב שאני מתעצבן כל כך הרבה פעמים ביום מזה ולא מסוגל כבר יותר להמשיך. אני לא רוצה שיפגע לנו בקשר אני ממש מפחד מזה אבל גם לא יכול יותר לשאת בתחושה הזו ולחשוב על זה יותר. מה אני אמור לעשות?

 
הזמן
 
דווח
 
נהל

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (2) מהטובות מהפחות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "זוגיות"

חדשות במדור
אקראיות במדור
עוד שאלות

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש